Wydarzenie archiwalne
16 sierpnia 2022 22:40 Eksportuj wydarzenie do Icalc
"Wizje Nowej Energetyki" - wykłady czołowych ekspertów w obliczu kryzysu energetycznego

Rejestracja  Nagrania i prezentacje
 

Cykl wydarzeń został zakończony [Prezentacje z wykładów znajdują się pod punktami programu]Pobierz publikację "Wizje Nowej Energetyki"
 

Do wydarzeń organizowanych przez AGH w ramach projektu KlastER dołącza cykl wykładów eksperckich, które wygłoszą m.in. Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Rafał Gawin, Piotr Naimski czy Jerzy Buzek. Pod szyldem „Wizje Nowej Energetyki” największe autorytety przedstawią autorskie koncepcje rozwoju branży, diagnozy stanu obecnego i rekomendacje przyszłych działań. Od 15 września w każdy czwartek w formule online zapraszamy do udziału w prelekcjach i dyskusjach o fundamentalnych problemach polskiej energetyki i gospodarki.

Rozwój energetyki rozproszonej jako kluczowego elementu transformacji energetycznej to gorący i wieloaspektowy temat, w którym splatają się aspekty techniczne, ekonomiczne, legislacyjne i społeczne. Dodatkowo, w ostatnich miesiącach – w wyniku agresji Rosji na Ukrainę – porządek energetyczny Europy i świata uległ rozchwianiu. Wszyscy z niepokojem oczekujemy sezonu jesienno-zimowego. W sytuacji narastającej niepewności co do bezpieczeństwa energetycznego warto wsłuchać się w głosy specjalistów, by wiedzę na temat złożonych zagadnień czerpać od osób najlepiej poinformowanych. 

Cykl „Wizje Nowej Energetyki” zainaugurował 30 czerwca br. prof. Jan Popczyk wykładem na temat transformacji energetyki w trybie innowacji przełomowej do elektroprosumeryzmu. W ramach jesiennej serii w roli prelegentów wystąpią co tydzień począwszy od 15 września kolejni wybitni przedstawiciele polskiej i europejskiej energetyki: Michał Kurtyka (były minister klimatu i środowiska), Ireneusz Zyska (pełnomocnik rządu ds. OZE, wiceminister klimatu i środowiska), Grzegorz Onichimowski (Instytut Obywatelski), Joanna Maćkowiak-Pandera (prezeska Forum Energii), Rafał Gawin (prezes Urzędu Regulacji Energetyki), Wojciech Myślecki (prezes Global Investment Corporation), Jerzy Buzek (poseł do Parlamentu Europejskiego, były premier RP), Piotr Naimski (były pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej) i Wojciech Suwała (AGH w Krakowie).


Udział w wykładach z cyklu "Wizje Nowej Energetyki" jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.

  • Istnieje możliwość zgłaszania pisemnych pytań do prelegentów poprzez czat na platformie Webex. Osoby, które będą chciały wziąć czynny udział w dyskusji, prosimy o rejestrację na konkretne wydarzenia z cyklu w formularzu rejestracyjnym
  • Wykłady będą transmitowane w dostępie otwartym na kanale YouTube projektu KlastER
  • Informacje organizacyjne oraz linki do wykładów na platformie Webex otrzymają Państwo z odpowiednim wyprzedzeniem na podane przy rejestracji adresy e-mail

 

 


Szczegółowy harmonogram wykładów   |  Pobierz harmonogram w PDF


30  czerwca
10:00-12:00

 

 

 

 

Jan Popczyk 
Powszechna Platforma Transformacyjna Energetyki 2050
Transformacja energetyki w trybie innowacji przełomowej do elektroprosumeryzmu – polski triplet realizacyjny15 września
10:00-12:00

 

 

Michał Kurtyka
Minister Klimatu i Środowiska w latach 2019 - 2021
Polityka energetyczna w dobie kryzysu22 września
10:00-12:00

 

 

 

Ireneusz Zyska
Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Wiceminister Klimatu i Środowiska
Kluczowe ogniwa transformacji energetycznej29 września
10:00-12:00

 

 

 

Grzegorz Onichimowski
Instytut Obywatelski, Prezes TGE w latach 2002 - 2012
Jak zmienić rynki energetyczne, by wykorzystać potencjał energetyki obywatelskiej i prosumenckiej. Wymiar mikro, krajowy i europejski11 października
10:00-12:00

 

 

 

Joanna Maćkowiak-Pandera
Prezeska Forum Energii
10 kroków do wyjścia z kryzysu20 października
10:00-12:00

 

 

 

Wojciech Myślecki  
Prezes Zarządu Global Investment Corporation, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekoenergetyka - Polska SA
Polska Transformacja Energetyczna - pytania fundamentalne27 października
12:30-14:15

 

 

Jerzy Buzek
Poseł do Parlamentu Europejskiego, Premier RP w latach 1997 - 2001
Przyszłość polskiej energetyki - kontekst europejski03 listopada
10:00-12:00

 

 

Piotr Naimski
Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w latach 2015 - 2022
Energetyka nuklearna jest niezbędna dla bezpieczeństwa energetycznego Polski8 listopada
10:00-12:00

[nowy termin]

 

 

Rafał Gawin
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki 
Wolny i bezpieczny rynek przyszłości - rola regulatora w zmieniającym się systemie energetycznym10 listopada
10:00-12:00

 

 

 

Wojciech Suwała i współpracownicy
AGH w Krakowie
Ścieżki transformacji polskiej energetyki


 

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG, umowa nr Gospostrateg1/385085/21/NCBR/19 (wartość projektu: 17 218 267,00 PLN, wartość dofinansowania: 16 596 967,00 PLN).

Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wydarzenia