Relacje z wydarzeń
3 stycznia 2023 18:46
Publikacja podsumowująca cykl wykładów "Wizje Nowej Energetyki"


Zapraszamy do lektury publikacji podsumowującej cykl wykładów "Wizje Nowej Energetyki", zrealizowany w odpowiedzi na sytuację kryzysu energetycznego wywołaną agresją Rosji na Ukrainę oraz konsekwencjami pandemii COVID-19.

W okresie od czerwca do listopada 2022 r. zorganizowano dziesięć spotkań z ważnymi osobowościami polskiej energetyki, wśród których znaleźli się: Jan Popczyk, Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska,  Grzegorz Onichimowski, Joanna Maćkowiak-Pandera, Wojciech Myślecki, Jerzy Buzek, Piotr Naimski, Rafał Gawin i Wojciech Suwała.

Prelegenci szukali odpowiedzi na szereg pytań, które nasuwają się w kontekście kryzysu energetycznego. Jakie będą jego długofalowe skutki dla Polski? Czy zostaną zahamowane procesy transformacyjne? A może obecny kryzys – tak jak kryzys naftowy z lat  siedemdziesiątych – stwarza szansę na przyspieszenie procesów modernizacyjnych? Jeśli tak, to jakie działania należy podjąć, by tę szansę wykorzystać? W jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka?

Materiały zebrane w publikacji stanowią syntetyczne opracowanie tych wykładów. Pełne wersje wystąpień w formie zapisów wideo są dostępne na portalu energetyka-rozproszona.pl: https://www.energetyka-rozproszona.pl/wydarzenia/wizje-nowej-energetyki/

 

Pobierz publikację "Wizje Nowej Energetyki"

 

 

 

 

Link do wydarzenia: ""Wizje Nowej Energetyki" - wykłady czołowych ekspertów w obliczu kryzysu energetycznego"