Obserwatorium Transformacji Energetycznej

 

 O projekcie

 

 

Tytuł projektu: Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)

Czas realizacji projektu: 2023-2025

Kontaktote@agh.edu.pl

 


Aktualności dotyczące projektu            Konferencja inaugurująca projektNadrzędnym celem projektu jest utworzenie Obserwatorium Transformacji Energetycznej (OTE) – instrumentu wspierającego optymalne podejmowanie decyzji w obszarze transformacji energetycznej.

Zaawansowany i precyzyjny aparat analityczny oraz repozytorium wiarygodnych danych umożliwią prowadzenie w ramach OTE oceny kosztów i korzyści związanych z wdrażaniem technologii energetycznych. W efekcie powstaną narzędzia umożliwiające podmiotom realizującym politykę rozwoju planowanie działań i programów w oparciu o obiektywne i bezstronne kryteria.

 

 Wykonawcy projektu

 

Projekt jest realizowany przez konsorcjum, w skład którego wchodzą: Akademia Górniczo-Hutnicza, Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ).

   

 

 

 Finansowanie projektu

 

             
 

Projekt jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).

 

 

 


 

Aktualności