Wydarzenie archiwalne
19 grudnia 2022 10:13 Eksportuj wydarzenie do Icalc
Wizje Nowej Energetyki - konferencja podsumowująca
Rejestracja    Program i prezentacje

[Wydarzenie zakończone. Prezentacje z wydarzenia znajdują się pod punktami programu]Zapraszamy na konferencję podsumowującą cykl wykładów „Wizje Nowej Energetyki”, która odbędzie się 12 stycznia 2023 r. o godz. 11:00 w formie zdalnej. 

W realiach kryzysu energetycznego spowodowanego m.in. agresją Rosji na Ukrainę oraz konsekwencjami pandemii COVID-19 realizatorzy projektu KlastER zaprosili wybitne autorytety do przedstawienia autorskich koncepcji transformacji polskiej energetyki.

Od czerwca do listopada 2022 r. wykłady wygłosili (kolejność chronologiczna): Jan Popczyk, Michał Kurtyka, Ireneusz Zyska, Grzegorz Onichimowski, Joanna Maćkowiak-Pandera, Wojciech Myślecki, Jerzy Buzek, Piotr Naimski, Rafał Gawin i Wojciech Suwała. W swoich wystąpieniach prelegenci szukali odpowiedzi na narzucające się pytania: Jakie będą dla Polski długofalowe skutki kryzysu? Czy zostaną zahamowane procesy transformacyjne? Czy obecny kryzys – tak jak kryzys naftowy z lat siedemdziesiątych – stwarza szansę na przyspieszenie procesów modernizacyjnych? Jeśli tak, to jakie działania należy podjąć, by tę szansę wykorzystać? W jakim kierunku powinna rozwijać się polska energetyka?

Podczas konferencji 12 stycznia wykładowcy przedstawią w zwięzłej formie swoje rekomendacje oraz będą uczestniczyć w dyskusji i odpowiadać na pytania uczestników. 

Pełne wersje wykładów w formie zapisów wideo są dostępne na portalu energetyka-rozproszona.pl: https://www.energetyka-rozproszona.pl/wydarzenia/wizje-nowej-energetyki/.

 

Pobierz publikację "Wizje Nowej Energetyki"

 


Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza rejestracyjnego.

  • Na adresy e-mail wszystkich osób, które zgłoszą swój udział, wysłany zostanie link umożliwiający uczestnictwo w wirtualnej części wydarzenia na platformie Webex (w razie braku informacji na głównej skrzynce poczty e-mail, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM).
  • Zarejestrowani uczestnicy będą mogli m.in. zgłaszać swoje pytania do prelegentów na czacie spotkania, włączając się tym samym w dyskusję.

Wydarzenie będzie nagrywane i transmitowane na kanale YouTube projektu KlastER.

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG, Wniosek GOSPOSTRATEG.IX-000D_22 (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).

 

Program wydarzenia
11:00 - 11:10

Otwarcie konferencji

11:10 - 11:40

Wypowiedzi wykładowców - prezentacja kluczowych rekomendacji

  • Rafał Gawin, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki
  • Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska w latach 2019 - 2021
  • Joanna Maćkowiak-Pandera, Prezeska Forum Energii
  • Wojciech Myślecki, Prezes Zarządu Global Investment Corporation, Przewodniczący Rady Nadzorczej Ekoenergetyka – Polska SA
  • Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej w latach 2015 - 2022
  • Jan Popczyk, Powszechna Platforma Transformacyjna Energetyki 2050
  • Wojciech Suwała, AGH w Krakowie
  • Ireneusz Zyska, Pełnomocnik Rządu ds. OZE, Wiceminister Klimatu i Środowiska
11:40 - 11:45

Wprowadzenie do dyskusji

Sławomir Kopeć, Pełnomocnik Rektora AGH ds. analiz strategicznych

Pobierz prezentację
11:45 - 12:30
Odpowiedzi na pytania, dyskusja otwarta