29 lipca 2021 15:58 - Polska, KlastER
Wystąpienie Rafała Gawina na III Forum Energetyki Rozproszonej

W trakcie 1. i 2. sesji III Forum Energetyki Rozproszonej swoje wystąpienia zaprezentował Rafał Gawin, Prezes Urzędu Regulacji Energetyki. W przemówieniach zwracał on uwagę na potrzebę elastycznego zarządzania energią przy utrzymaniu niewielkiej liczby regulacji.

"Zmiany, jakim podlega obecnie sektor energii, niosą ogromne wyzwania, szczególnie dla energetyki rozproszonej, w której tkwi ogromny potencjał, o czym mówili moi szanowni przedmówcy. Aby umożliwić rozwój energetyki rozproszonej, rynek trzeba napisać na nowo" - mówił podczas III FER Rafał Gawin. 

W trakcie drugiego wystąpienia podkreślał również:

"Modele biznesowe dla przedsiębiorców powinny być zasadniczo wypracowywane przez przedsiębiorców. Moje myślenie jako urzędnika jest takie, że urzędnik nie wymyśli biznesu dla przedsiębiorcy. Przedsiębiorca powinien mieć w tej kwestii swobodę, a rolą urzędnika jest zaprojektować takie regulacje, które pozwalają realizować biznes w sposób bezpieczny dla odbiorców, zrównoważony finansowo z perspektywy odpowiedzi wpływu na system, na sieć. Wszystko po to, by efektywnie wydawać pieniądze. Poszukiwanie modeli biznesowych może się też odbywać w formie piaskownic regulacyjnych – to jest skuteczny sposób na szukanie dobrych rozwiązań biznesowych".

III Forum Energetyki Rozproszonej odbyło się 25 czerwca 2021 roku na AGH w Krakowie.

 

Z całością przemówienia można zapoznać się tutaj.

 


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości