Wydarzenia archiwalne
Seminarium 6. Modele Biznesowe Energetyki Rozproszonej i Obywatelskiej
Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na ul. Rektorskiej 4, Piętro: IV, Sala: 4.01, 7 listopada 2019 10:30
Program wydarzenia

[Wydarzenie zakończone]


W imieniu organizatorów serdeczenie zapraszamy na seminarium "Modele Biznesowe Energetyki Rozproszonej i Obywatelskiej", które odbędzie się 7 listopada 2019 r. w Warszawie, w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii na ul. Rektorskiej 4, Piętro: IV, Sala: 4.01.

Seminarium zostanie zorganizowane przez zespół Interdisciplinary Division For Energy Analyses (IDEA) będący zakładem Narodowego Centrum Badań Jądrowych.

Tematem wiodącym seminarium będzie zidentyfikowanie obecnie funkcjonujących oraz wyrastających modeli biznesowych kapitalizujących wytwarzanie energii w źródłach rozproszonych. Seminarium rozpocznie się od prezentacji ekspertów obecnie prowadzących działalność biznesową i badawczo-rozwojową w obszarze energetyki rozproszonej.

Podczas dyskusji stolikowych wskazane zostaną istniejące rozwiązania oraz zapotrzebowanie na regulacje i narzędzia informatyczne niezbędne do wsparcia energetyki rozproszonej i obywatelskiej. Istotnymi tematami dyskusji będą spółdzielnie energetyczne, obecne źródła dofinansowania i działalność źródeł rozproszonych na rynku hurtowym.

Program wydarzenia
10:30 - 10:45

Otwarcie seminarium, informacje o projekcie

dr inż. Karol Wawrzyniak, IDEA/NCBJ

10:45 - 12:05

PREZENTACJE

  • Formy współpracy biznesowej w Klastrze Energii Ireneusz Perkowski, Control Process S.A.
  • Wirtualna Elektrownia jako jeden z modeli rozliczenia klastrów energii Daniel Raczkiewicz, IEN Energy
  • Konsekwencje obecnych oraz planowanych regulacji na działalność biznesową Spółki Obrotu. Nowe modele biznesowe dla energetyki rozproszonej i prosumenckiej PGE Obrót
  • Projekty B+R Tauron Ekoenergia dedykowane klastrom energii Przemysław Prus, Tauron Ekoenergia
12:05 - 12:20

PRZERWA

12:20 - 14:20

DYSKUSJA PRZY STOLIKACH: MODELE BIZNESOWE

Prezentacje stolików,
Zebranie wniosków.
Moderatorzy: Karol Wawrzyniak, Ryszard Cetnarski

14:20 - 14:50

LUNCH

14:50 - 15:20

Prezentacja wyników i wniosków z dyskusji stolikowych

15:20 - 15:35

PODSUMOWANIE