Relacje z wydarzeń
17 grudnia 2021 16:47
Seminarium 17. Przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych w Enea Operator


   

Seminarium odbyło się 24 listopada 2021 roku. Punktem wyjścia dla obrad w ramach seminarium było przeświadczenie, że przystosowanie sieci elektroenergetycznych do rosnących oczekiwań w zakresie przyłączania coraz większej liczby rozproszonych źródeł energii o coraz większych mocach jednostkowych wymaga dużych inwestycji w sieciach dystrybucyjnych, szczególnie wiejskich.

Jest to wiedza powszechna, podobnie jak świadomość, że bez działań operatorów sieciowych na rzecz energetyki rozproszonej upowszechnienie tej formy wytwarzania energii będzie bardzo trudne, wręcz niemożliwe. Stąd zaproszenie kierowane przez realizatorów projektu KlastER do operatorów polskich sieci dystrybucyjnych z prośbą o prezentację wdrażanych przez nich rozwiązań organizacyjnych i technicznych kształtujących przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych na obszarze ich działania.

Tym razem gospodarzem seminarium była ENEA Operator Sp. z o.o., reprezentowana przez m.in.: Marka Rusakiewicza, Grzegorza Marciniaka, Mikołaja Mikołajczyka, Łukasza Kasperskiego.

Link do wydarzenia: "Seminarium 17. Przyszłość lokalnych źródeł wytwórczych w oparciu o rozwiązania organizacyjne i techniczne wdrażane w Enei Operator [ONLINE]"