22 lipca 2021 17:28 - Polska, KlastER
Wystąpienie Ministra Klimatu i Środowiska podczas III Forum Energetyki Rozproszonej

Jednym z gości III Forum Energetyki Rozproszonej był Minister Klimatu i Środowiska, Michał Kurtyka. W swoim wystąpieniu mówił m.in. o szansach, z jakimi wiąże się rozwój energetyki rozproszonej.

"Pozwolę sobie zaproponować, i oddać do Waszej późniejszej dyskusji, następującą tezę: idziemy od rewolucji technologicznej do rewolucji konsumenckiej. Rewolucja technologiczna w znacznej mierze już się odbyła i jej największym narzędziem, ale też owocem, są nowe technologie produkcji i przechowywania energii. Ten proces trwał przez ostatnie 10 lat, kiedy ceny zarówno paneli fotowoltaicznych, jak i baterii litowo-jonowych obniżyły się prawie 10-krotnie. Moglibyśmy mnożyć te współczynniki spadku kosztów dla innych technologii – wiatrowych, pomp ciepła itd." - mówił podczas II Forum Energetyki Rozproszonej Michał Kurtyka, Minister Klimatu i Środowiska.

"Rewolucja technologiczna znalazła już swój nowy dom – to Azja, gdzie dziś zlokalizowana jest główna część produkcji paneli fotowoltaicznych czy baterii litowo-jonowych. Czy powinniśmy jednak z tego względu składać broń? Otóż moja odpowiedź, do której chciałbym Państwa przekonać, brzmi: absolutnie nie, a wręcz przeciwnie, dlatego że za rewolucją technologiczną idzie jeszcze ciekawsze rewolucja konsumencka, posiadająca znacznie większy potencjał ekonomiczny, gospodarczy, społeczny" - podkreślał Kurtyka.

Z całością wystąpienia można zapoznać się TUTAJ.

 

Zachęcamy  również do obejrzenia wideorelacji z wydarzenia:

 

 


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości