15 listopada 2023 10:00 - Polska
Relacja z 3. sesji I KER: Jak budować rynek dla lokalnych inicjatyw energetycznych?

Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową, zdjęciami oraz nagraniem wideo z trzeciej sesji I Kongresu Energetyki Rozproszonej zatytułowanej "Jak budować rynek dla lokalnych inicjatyw energetycznych?".

I Kongres Energetyki Rozproszonej odbył się w dniach 25–26 września 2023 r. w obiektach Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wydarzenie składało się z dwóch części: VI Forum Energetyki Rozproszonej (FER) oraz I Konferencji Naukowej Energetyki Rozproszonej (KNER). Poniżej prezentujemy wstęp do relacji tekstowej oraz nagranie wideo z sesji 3. tego wydarzenia.

Obrady w sesji 3 poprzedził wstęp Andrzeja Kaźmierskiego, Dyrektora Departamentu Gospodarki Niskoemisyjnej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, poświęcony zadaniom i wyzwaniom społeczności energetycznych. Ekspert zauważył, że zarządzanie energetyką rozproszoną jest szczególnie trudne, gdyż dotyczy struktury zbiorowej, złożonej z klastrów energii, spółdzielni energetycznych i innych tworów, które muszą wypracować porozumienie...

Czytaj dalej

Fotorelacja