Wydarzenie planowane
30 czerwca 2025 10:45 Eksportuj wydarzenie do Icalc
Seminarium #7: Atom a energetyka rozproszona

Rejestracja

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 7. seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Atom a energetyka rozproszona” odbędzie się 3 lipca 2025 r. w formule zdalnej (za pośrednictwem platformy MsTeams z możliwością udziału w dyskusji). Start o godz. 10. To kolejne z cyklu wydarzeń przygotowujących do III Kongresu Energetyki Rozproszonej. 

 

Jednym z elementów transformacji energetycznej Polski jest wdrożenie energetyki jądrowej, jako niskoemisyjnego i sterowalnego źródła energii. Seminarium postara się odpowiedzieć na pytanie jak ma się energetyka jądrowa, kojarzona ze scentralizowanym wytwarzaniem energii, do idei energetyki rozproszonej. W tym kontekście zostanie poruszony między innymi temat pojawiających się koncepcji reaktorów małej mocy, czyli tzw. SMR.

Prelegenci postarają się pokazać jakie są aktualne perspektywy rozwoju energetyki jądrowej w Polsce, w jakich miejscach mogłyby powstawać bloki jądrowe oraz jakie technologie jądrowe są dostępne obecnie na rynku, a jakie mogą się na nim pojawi w najbliższym czasie.

W seminarium udział wezmą:

  • dr inż. Paweł Gajda,Dyrektor Departamentu Energetyki Jądrowej, Ministerstwo Przemysłu, AGH w Krakowie
  • dr hab. inż. Łukasz Bartela, Politechnika Śląska
  • Adam Rajewski, Nuclear PL, Politechnika Warszawska

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację. Do zarejestrowanych zostanie wysłany link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie. 

Dyskusja będzie nagrywana. Nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl

sieci.

  

 

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 


 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).