19 lutego 2022 18:00 - Polska
Zyska: Inwestycje OZE to szansa na dostęp do taniej energii

Podczas Forum Gospodarczego „Silna Polska, Silną Gospodarką. Kompas dla przedsiębiorstw Polski Zachodniej" na temat OZE w Polsce wypowiadał się wiceminister klimatu i środowiska, Ireneusz Zyska. W dalszym rozwoju źródeł odnawialnych widzi on m.in. szansę na dostęp do taniej energii.

"Inwestycje w OZE były pewnego rodzaju tarczą antykryzysową, która pozwoliła na zachowanie wielu miejsc pracy w trudnym czasie pandemii wirusa COVID19. To również szansa na dostęp do taniej energii, która pozwoli budować przewagę konkurencyjności polskiej gospodarki i zapewnić niższe ceny energii elektrycznej" – mówił wiceminister Zyska.

"Naszym celem jest stworzenie przyjaznego otoczenia dla funkcjonowania sektora energetyki, w tym energetyki odnawialnej, w Polsce. Tworzymy prawo i warunki, które dają możliwość rozwoju zarówno indywidualnym producentom, jak i przedsiębiorcom. Pozwoli to na dalszy dynamiczny rozwój OZE w naszym kraju i nowe innowacyjne projekty. Nasza działania przyniosły wymierne korzyści" – podkreślał.

Z całością nagrania z Forum Gospodarczego „Silna Polska, Silną Gospodarką. Kompas dla przedsiębiorstw Polski Zachodniej", które odbyło się 17 lutego 2022 r., zapoznać można się w serwisie Youtube

 

Źródło: MKiŚ / transmisja wydarzenia

Zdjęcie: Photo 127232928 © Manfredxy | Dreamstime.com


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości