28 maja 2024 15:01 - Polska
Zapraszamy na seminarium OTE #9: Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 9. seminarium projektu OTE. Warsztaty pt. „Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski” odbędą się 6 czerwca 2024 r. w godzinach 10:00–12:00 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.

Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28–30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie).

Podczas warsztatu przedstawimy, co na podstawie obecnie dostępnych danych wiadomo o stosunku polskiego społeczeństwa do transformacji energetycznej (TE). W jakim stopniu Polki i Polacy popierają zmiany związane z dekarbonizacją, czego się obawiają, a czego oczekują od władz państwowych, regionalnych i lokalnych? Społeczne obawy – materializujące się w takich działaniach, jak choćby występujące nie tylko w Polsce protesty rolników – mogą mieć realny wpływ na przebieg TE. Dlatego tak istotne jest, aby te obawy uchwycić, nazywać i dyskutować o nich, traktując jako istotny czynnik w myśleniu o TE. Postawy Polaków w kwestiach TE są ważne dla wszystkich sektorów – od biznesu, przez NGO, po jednostki samorządu terytorialnego – gdyż ich trafne rozpoznanie jest fundamentem skutecznych działań i strategii.

Celem warsztatów jest nie tylko prezentacja danych, ale także wspólna praca nad optymalizacją narzędzi badawczych służących diagnozie społecznych potrzeb związanych z TE i opracowaniu właściwych strategii działań. Uczestnicy będą mieli okazję przetestować i skomentować proponowane pytania kwestionariuszowe, co pozwoli na ich dopracowanie.

 

Prowadzący:                      

dr hab. Barbara Worek, prof. UJ

dr hab. Marcin Kocór, prof. UJ

mgr Dorota Micek

mgr Anna SzczuckaUdział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://events.teams.microsoft.com/event/2d18ed06-4b25-4661-b3f6-00c2cffb7ff6@80b1033f-21e0-4a82-bbc0-f05fdccd3bc8 

Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.  

Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl 

 


Rejestracja


 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).