13 maja 2024 15:56 - Polska
Zapraszamy na seminarium #OTE 7: "Energetyka rozproszona dla klimatu i środowiska"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 7. seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Energetyka rozproszona dla klimatu i środowiska” odbędzie się 16 maja  2024 r. w godzinach 10:00–12:00 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.

Cykl seminariów realizowany jest w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Wydarzenia te stanowią jednocześnie zapowiedź poszczególnych sesji tematycznych II Kongresu Energetyki Rozproszonej (28-30 października 2024 r., ICE Kraków i AGH w Krakowie).

Transformacja energetyczna Polski w kierunku energetyki przyjaznej dla klimatu i środowiska jest złożonym procesem, który wymaga zaangażowania wielu stron. Podczas seminarium skupimy się na omówieniu jedynie następujących zagadnień: inwestycje w odnawialne źródła energii (OZE), modernizacja infrastruktury energetycznej, zwiększanie efektywności energetycznej i zapewnienie sprawiedliwej transformacji. Transformacja energetyczna to wyzwanie, ale jednocześnie wielka szansa na zbudowanie zrównoważonej przyszłości dla naszego kraju. Jej przeprowadzenie wymaga co prawda zdecydowanych działań rządu, biznesu i społeczeństwa obywatelskiego, ale korzyści płynące z czystej energii, bezpieczeństwa energetycznego i nowych miejsc pracy są ogromne.

Moderatorem spotkania jest Patryk Białas z Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://events.teams.microsoft.com/event/4bfb5c7a-9ac0-47d6-85f9-79a1544b10b8@80b1033f-21e0-4a82-bbc0-f05fdccd3bc8 

Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.  

Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl 

 


Program    Rejestracja


 

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).