16 lutego 2024 01:51 - Polska
Zapraszamy na seminarium OTE #1: "Energetyka obywatelska i społeczności energetyczne"

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału w 1. Seminarium projektu OTE. Spotkanie pt. „Energetyka obywatelska i społeczności energetyczne” odbędzie się 22 lutego 2024 r. w godzinach 10:00–12:00 w formule zdalnej z wykorzystaniem platformy do komunikacji MS Teams.

Ruszamy z wiosennym cyklem seminariów realizowanych w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG), które jednocześnie będą zapowiedzią poszczególnych sesji tematycznych zbliżającego się wielkimi krokami II Kongresu Energetyki Rozproszonej (24–26 czerwca 2024 r., ICE Kraków).

Pierwsze spotkanie będzie koordynowane przez przedstawicieli Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE – współorganizatora II KER. 17 sierpnia 2023 r. Sejm uchwalił zmiany w ustawie o odnawialnych źródłach energii. Nowo przyjęte zasady oznaczają rewolucję dla funkcjonowania klastrów energii. Między innymi do tej sytuacji nawiąże w swoim wystąpieniu pt. „Jak rozwijać klaster energii wobec nowych przepisów” Tomasz Drzał, dyrektor zarządzający KIKEiOZE. Ta część seminarium to kompendium dobrych praktyk i skutecznych wskazówek (popartych branżowym doświadczeniem i rozeznaniem) dla wszystkich osób tworzących społeczności energetyczne w Polsce.

Druga część spotkania, koordynowana przez Agnieszkę Spirydowicz, prezes ZKlastra, będzie dotyczyła zaangażowania młodych osób w praktyczne działania na rzecz przyszłości energetycznej kraju. Prof. Ewa Adamiec przedstawi założenia programu Ambasador Transformacji Energetycznej, w ramach którego młodzi ludzie w ciągu kilku miesięcy mogą przejść ścieżkę od entuzjastów działań klimatycznych do wyedukowanych odbiorców energii oraz trwale dołączyć do środowiska interesariuszy energetyki rozproszonej.

Następnie głos zabiorą studenci z grupy koordynowanej przez dr. Pawła Brusiło z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, którzy w ramach wystąpienia „Młodzi w energetyce” opowiedzą, jak widzą swoją przyszłość w branży i jaki model energetyki chcieliby rozwijać w przyszłości.

 


 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.  Prosimy o wcześniejszą rejestrację za pomocą formularza dostępnego pod adresem: https://s.agh.edu.pl/5C2xG 

Do wszystkich osób, które zadeklarują chęć udziału, wysłany zostanie link umożliwiający dołączenie do wydarzenia. W trakcie seminarium uczestnicy będą mogli włączyć się w dyskusję na czacie.  

Dyskusja będzie nagrywana, a po montażu, nagranie zostanie opublikowana na kanale YouTube energetyka-rozproszona.pl 

 


 

 Program wydarzenia

 Rejestracja

 


Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)” współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).