6 września 2023 12:41 - Polska
Warsztat "Klastry a elastyczność sieci" w trakcie Kongresu Energetyki Rozproszonej

26 września uczestnicy I Kongresu Energetyki Rozproszonej będą mieli możliwość uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Krajową Izbę Klastrów Energii i Odnawialnych Źródeł Energii (KIKE i OZE). Dwugodzinny panel KIKE i OZE pt. „Klastry energii jako ważna perspektywa zwiększenia elastyczności sieci” skierowany jest do przedstawicieli samorządów i przedsiębiorców działających w klastrach energii lub planujących ich założenie.

Eksperci Izby przedstawią praktyczne zagadnienia związane z działalnością konkretnych klastrów oraz opowiedzą o ich wpływie na sieć energetyczną w Polsce. Panel będzie zawierał praktyczną wiedzę i przykłady rozwiązań zastosowane przez wiodące klastry energii. Podczas panelu uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi przypadkami. Jesteśmy pewni, że zgromadzenie najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie energetyki rozproszonej będzie dla wszystkich niepowtarzalną okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń.

Program warsztatów KIKE i OZE

Klastry energii jako ważna perspektywa zwiększenia elastyczności – przykłady i praktyka

  • Przykłady klastrów energii należących do KIKE, realizujących już dziś strategię energetyki rozproszonej – prowadzący: Albert Gryszczuk / Sławomir Nowicki
  • Modele budowania energetyki rozproszonej na przykładach kilku europejskich krajów prowadzący: Artur Kuźniacki / Bartłomiej Borek
  • Jak skutecznie zbudować energetykę rozproszoną? Czy uda się ją zbudować bez sieci? – prowadzący: Albert Gryszczuk
  • Elastyczność sieci – kierunki rozwoju – prowadzący: Daniel Raczkiewicz 
  • Dyskusja ogólna – moderator: Daniel Raczkiewicz

Rejestracja na warsztat 

Uczestnictwo w seminarium Krajowej Izby Klastrów Energii i OZE nie wiąże się z żadnymi opłatami. Zgłoszenia do tej części Kongresu prosimy przesyłać mailowo na adres KIKE: karolina.korolkiewicz@kike.org.pl (tel. 512 373 014) do dnia 20 września 2023 r.