20 kwietnia 2022 14:44 - Polska
VI Ogólnopolskie Sympozjum Energia „Energetyka na skalę XXI wieku – współczesne rozwiązania i przyszłość branży energetycznej”

20 maja 2022 roku, w formule online, odbędzie się VI Ogólnopolskie Sympozjum Energia „Energetyka na skalę XXI wieku – współczesne rozwiązania i przyszłość branży energetycznej”. Serdecznie zapraszamy do udziału.

"Celem wydarzenia jest rzetelna naukowa dyskusja oraz wymiana wiedzy pomiędzy ekspertami, która pozwoli na kompleksowe podejście do tematu energetyki" - czytamy na stronach Organizatorów. "Jesteśmy przekonani, że Sympozjum pozwoli na nawiązanie i zacieśnienie współpracy, aby wspólnie sprostać nadchodzącym wyzwaniom i oczekiwaniom. Wydarzenie kierowanie jest do wszystkich osób zawodowo związanych z energetyką, zwłaszcza pracowników naukowych, doktorantów, studentów, pracowników działów badawczo-wdrożeniowych, a także managerów i koordynatorów projektów energetycznych, przedstawicieli firm oraz pasjonatów" - podkreślono w komunikacie.

Wśród zagadnień poruszanych w ramach Sympozjum znajdą się:  przetwarzanie energii; magazynowanie i transport energii; ochrona środowiska i zagospodarowanie odpadów energetycznych; innowacyjne rozwiązania w energetyce (instalacje, maszyny, procesy); polityka energetyczna Polska, Europa, Świat; bezpieczeństwo energetyczne.

Szczegółowe informacje na temat Sympozjum znaleźć można na stronie wydarzenia.

"Podczas wydarzenia zostaną poruszone zagadnienia dotyczące zarówno konwencjonalnych, jak i alternatywnych źródeł pozwalających na pozyskanie wszystkich rodzajów energii. Przedmiotem uwagi będą wszelkiego rodzaju paliwa (opałowe, napędowe, jądrowe, alternatywne, biomasa) oraz źródła odnawialne jak energia geotermiczna, słoneczna, wiatru czy energia wód. Kolejnym problemem poruszanym podczas Sympozjum będzie tematyka magazynowania i transportowania energii, utylizacja odpadów oraz pozostałe aspekty branży energetycznej związane z zapewnieniem bezpieczeństwa ludzi i środowiska" - czytamy na stronach Sympozjum.

Wśród Gości Honorowych Konferencji znajduje się dr hab. inż. Anna Sowiżdżał, prof. AGH, która reprezentować będzie Katedrę Surowców Energetycznych, Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Tytuł jej wystąpienia brzmi "Rola energii geotermalnej w transformacji energetycznej".

 

Źródło: Fundacja Tygiel

Grafika: Zdjęcie 141544934 © Lovelyday12 | Dreamstime.com


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości