24 września 2021 08:00 - Polska, KlastER
[RAPORT] Społeczno-kulturowe uwarunkowania rozwoju energetyki rozproszonej

"Społeczno-kulturowe uwarunkowania rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce. Raport z analizy danych zastanych" to tytuł najnowszego raportu opublikowanego na łamach strony internetowej projektu KlastER. 

"Niniejszy raport koncentruje się na społeczno-kulturowych uwarunkowaniach rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce. Podstawą analizy stały się wybrane zagadnienia oraz dostępne wyniki badań społecznych realizowanych przez różne instytucje i podmioty od roku 2015, odnoszące się do energetyki, energetyki rozproszonej, energii odnawialnej oraz szeroko rozumianej tematyki ochrony środowiska. Celem tych poszukiwań było zidentyfikowanie motywacji i barier w rozwoju energetyki rozproszonej oraz nakreślenie profilu społecznego potencjalnych prosumentów. W analizach oparto się na następujących badaniach sondażowych: Millward Brown Polska1 (2015), Centrum Badania Opinii Publicznej (CBOS)2 – 2016 oraz 2018 rok, Fundację Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS3 – 2020 rok, Centrum Badań Marketingowych INDICATOR4 – 2018 rok." - czytamy we wprowadzeniu do publikacji.

Autorką raportu jest Dorota Micek z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja liczy 31 stron.

Z całością dokumentu można zapoznać się TUTAJ.

 

Zdjęcie: 80373623 / Energy Transition © Digikhmer | Dreamstime.com


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości