4 sierpnia 2021 15:59 - Polska
Targi OZE odbędą się w Koninie 24-25 sierpnia

W Koninie odbędą się Targi Odnawialnych Źródeł Energii „Nowa Energia w Regionie”. Termin wydarzenia 24-25 sierpnia. Nabór uczestników trwa do 6 sierpnia.  

Targi mają charakter międzynarodowy. Organizatorzy przewidują udział minimum 30 wystawców - przedsiębiorców z branży OZE, w tym: 10 z zagranicy, 15 z obszaru Wielkopolskiej Doliny Energii – związku samorządów z terenu Wielkopolski Wschodniej, 5 wystawców – to instytucje otoczenia biznesu.  

Celem targów jest m.in. ułatwienie kontaktu pomiędzy przedsiębiorcami skupiającymi się wokół energii pozyskiwanej w sposób tradycyjny oraz nowatorski. Targi skierowane są do tych, którzy pragną nawiązać współpracę z partnerami z gałęzi energetyki zawodowej oraz OZE. Ponadto stanowić mają miejsce do poszerzania wiedzy na temat innych krajów i regionów, które przeszły lub przechodzą proces transformacji energetycznej i gospodarczej – informuje Waldemar Jaskólski, kierownik Wydziału Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie. Dla uczestników z terenu Wielkopolskiej Doliny Energii przygotowano konkurs - Lider OZE w Wielkopolskiej Dolinie Energii realizowany przy współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego w Koninie.

Targi odbędą się w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie przy ul. ks. J. Popiełuszki 4. Informacje dotyczące wydarzenia znajdują się na stronie www.wde.org.pl, można je też uzyskać, dzwoniąc do Wydziału Obsługi Inwestora tel. 63 240 12 34.

Organizator: Miasto Konin w ramach projektu pn. „Budowa i promocja marki: Wielkopolska Dolina Energii”, Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Źródło: informacja prasowa, www.konin.pl

Zdjęcie: 103237811 © Andrzej Pindras | Dreamstime.com