19 stycznia 2024 12:18 - Polska
Solar Energy EXPO 2024: Premiera systemu do zarządzania energią dla rynku mieszkaniowego i komercyjnego

W trakcie Targów Solar Energy EXPO 2024 w Warszawie odbyła się polska premiera inteligentnego systemu do zarządzania energią SolarEdge ONE. System opracowany przez izreaelską firmę SolarEdge Technologies, skierowany jest zarówno dla rynku mieszkaniowego, jak i komercyjnego.

SolarEdge ONE codziennie podejmuje setki optymalnych decyzji energetycznych w oparciu o inteligentne algorytmy bazujące na agregacji danych zewnętrznych (np. dziennych stawek za media i prognoz pogody) oraz danych lokalnych (np. historycznej produkcji PV, zużycia na miejscu i preferencji użytkownika) oraz zaawansowane algorytmy optymalizujące produkcję i zużycie energii.

Jak podaje producent, system został zaprojektowany tak, aby zmaksymalizować wykorzystanie nadwyżek PV w okresach szczytowych cen, co pozwala na większe oszczędności. Ponadto, niepotrzebne i kosztowne wizyty na miejscu można ograniczyć dzięki zdalnemu rozwiązywaniu problemów oraz alertom i raportowaniu w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu, użytkownicy mogą zarządzać i monitorować całe swoje systemy energetyczne, od modułów fotowoltaicznych, przez magazynowanie energii, aż po zarządzanie zużyciem w domu czy firmie.

SE Home

Rozwiązanie SE Home obejmuje lokalny kontroler na miejscu, który zapewnia integrację z kompatybilnymi urządzeniami innych firm, zaawansowane możliwości zarządzania na miejscu, a także platformę internetową do monitorowania i koordynowania wytwarzania PV, ładowania pojazdów elektrycznych i zarządzania obciążeniami. Nowy lokalny kontroler SolarEdge został zaprojektowany tak, aby umożliwić integrację z czujnikami pogodowymi, licznikami energii, modemem komórkowym i innymi urządzeniami, które mogą pomóc w osiągnięciu optymalnej komunikacji i wydajności systemu.

SE Manager

Komercyjny system SolarEdge ONE zostanie również zaprojektowany tak, aby ewoluować wraz ze zmieniającymi się potrzebami organizacyjnymi i wzorcami zużycia (takimi jak dodatkowe aktywa energetyczne). Właściciele firm i menedżerowie zasobów mogą monitorować cały system i koordynować produkcję PV, ładowanie pojazdów elektrycznych i optymalizację obciążenia za pośrednictwem SolarEdge ONE Manager, aplikacji internetowej opartej na komputerze. SolarEdge ONE Manager zapewnia również narzędzia do obsługi i konserwacji, umożliwiając wgląd aż do poziomu modułu PV.

O SolarEdge

SolarEdge jest światowym liderem w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych. Połowa firm z amerykańskiej listy Fortune 100 posiada technologię SolarEdge w co najmniej jednej ze swoich lokalizacji. Wykorzystując światowej klasy możliwości inżynieryjne i koncentrując się na innowacjach, SolarEdge tworzy inteligentne rozwiązania energetyczne, które zasilają nasze życie i napędzają przyszły postęp. SolarEdge opracował inteligentny falownik, który zmienił sposób pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych (PV). Falownik SolarEdge z optymalizacją mocy DC dąży do maksymalizacji wytwarzania energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii produkowanej przez system PV. Kontynuując postęp w dziedzinie inteligentnej energii, SolarEdge adresuje kompletny zestaw rozwiązań w zakresie PV, magazynowania energii, ładowania EV i usług sieciowych dla różnych segmentów rynku energetycznego.

 

Źródło i zdjęcie: Informacja prasowa / solaredge.com