28 października 2021 18:00 - Polska
Resortem klimatu i środowiska pokieruje Anna Moskwa

Rekonstrukcja rządu przyniosła zmianę na stanowisku ministra klimatu i środowiska. Od teraz resortem kierować będzie Anna Moskwa, która zastąpi w tej roli Michała Kurtykę. Kim jest nowa minister?

26 października Prezydent RP powołał Annę Moskwę na stanowisko ministra klimatu i środowiska.

"Anna Moskwa pochodzi z Zamościa. Ukończyła socjologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz studia podyplomowe z zarządzania przedsiębiorstwami na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również absolwentką Uczelni Łazarskiego, na której ukończyła studia MBA" - czytamy na stronach resortu.

"Pełniła funkcję wiceprezesa oraz prezesa Europejskiego Domu Spotkań - Fundacji Nowy Staw, w której rozpoczynała pracę jako wolontariusz. W 2010 r. kierowała polską filią organizacji Habitat for Humanity. Po 2012 r. prowadziła działalność doradczą w zakresie HR, rynku pracy i funduszy unijnych. W latach 2016-2017 zajmowała stanowisko dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Od 2017 do 2020 r. była podsekretarzem stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Następnie, w latach 2020-2021, pełniła funkcję Prezesa Zarządu Baltic Power. Od 2021 r. dyrektor biura ds. morskich farm wiatrowych w spółce Orlen. Płynnie posługuje się językiem angielskim, francuskim i hiszpańskim" - podkreślono w komunikacie.

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Zdjęcie: Photo 175621154 © Bernard Bialorucki | Dreamstime.com