19 grudnia 2022 12:11 - Polska, KlastER
Relacja z 1. sesji V Forum Energetyki Rozproszonej: "Energetyka rozproszona w polskiej transformacji energetycznej"

Zapraszamy do zapoznania się z relacją i nagraniem wideo z pierwszej sesji V Forum Energetyki Rozproszonej zatytułowanej "Energetyka rozproszona w polskiej transformacji energetycznej".

V Forum Energetyki Rozproszonej odbyło się 5 grudnia 2022 r. w Klubie STUDIO na terenie kampusu AGH w Krakowie. Poniżej prezentujemy wstęp do relacji tekstowej oraz nagranie wideo z 1. sesji tego wydarzenia:

Sesję inauguracyjną V Forum Energetyki Rozproszonej poprowadził rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Jerzy Lis. Po przywitaniu gości gospodarz wydarzenia zarysował główny zakres tematyczny kolejnej edycji FER. Zwrócił uwagę, że stoimy w obliczu najpoważniejszego od dziesięcioleci w Europie kryzysu politycznego, ekonomicznego i energetycznego, spowodowanego agresją Rosji na Ukrainę i konsekwencjami pandemii. W tej sytuacji warto zadać sobie pytanie, czy podobnie jak w latach 70. obecny kryzys nie stwarza możliwości na przyspieszenie procesów przekształcenia i modernizacji energetyki. Jeśli tak, to warto ustalić, jakie działania należy podjąć, by tę szansę wykorzystać. Prof. Lis przypomniał pytania, które przyświecały poprzednim edycjom FER: w jakim kierunku zmierza polityka energetyczna świata, a w jakim powinna rozwijać się polska energetyka? Gospodarz zauważył, że te kwestie nie straciły na aktualności wobec nowych wyzwań... Czytaj dalej
 

Link do fotorelacji