26 czerwca 2024 14:08 - Polska
Relacja z 9. Seminarium OTE "Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski"

6 czerwca odbyło się seminarium „Zrozumieć energię społeczną, czyli co o transformacji energetycznej myślą mieszkańcy Polski”. Było to dziewiąte spotkanie cyklu realizowanego w ramach projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej (GOSPOSTRATEG). Seminaria OTE wprowadzają w tematykę II Kongresu Energetyki Rozproszonej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową oraz nagraniem z wydarzenia.

Koordynatorką seminarium była dr hab. Barbara Worek, prof. UJ z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych w Instytucie Socjologii UJ. Koordynatorka spotkania określiła, że celem warsztatów jest nie tylko prezentacja danych, ale także wspólna praca nad optymalizacją narzędzi badawczych służących diagnozie społecznych potrzeb związanych z TE i opracowaniu właściwych strategii działań. Jej zespół w składzie dr hab. Marcin Kocór, prof. UJ, mgr Dorota Micek i mgr Anna Szczucka opracowuje właśnie kwestionariusz badania, które ma zostać przeprowadzone metodą CATI na ogólnopolskiej próbie osób w wieku 18–75 lat. Wyniki zostaną zaprezentowane w trakcie II Kongresu Energetyki Rozproszonej, a warsztat był okazją do przetestowania i skomentowania proponowanych pytań kwestionariuszowych, co pozwoliło na ich dopracowanie...

Czytaj dalej