8 listopada 2023 10:00 - Polska
Relacja z 2. sesji I KER: Infrastruktura energetyczna dla energetyki rozproszonej

Zapraszamy do zapoznania się z relacją tekstową, zdjęciami oraz nagraniem wideo z drugiej sesji I Kongresu Energetyki Rozproszonej zatytułowanej "Infrastruktura energetyczna dla energetyki rozproszonej".

I Kongres Energetyki Rozproszonej odbył się w dniach 25–26 września 2023 r. w obiektach Akademii Górniczo Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Wydarzenie składało się z dwóch części: VI Forum Energetyki Rozproszonej (FER) oraz I Konferencji Naukowej Energetyki Rozproszonej (KNER). Poniżej prezentujemy wstęp do relacji tekstowej oraz nagranie wideo z sesji 2. tego wydarzenia.

Pierwsza sesja tematyczna KER (S2) dotyczyła Infrastruktury energetycznej dla energetyki rozproszonej, a refleksja nad tym zagadnieniem przebiegała dwutorowo: w aspektach legislacyjnych i technicznym. Obie te perspektywy spotkały się w wystąpieniu wprowadzającym do dyskusji wygłoszonym przez Rafała Gawina. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki określił lokalną energetykę rozproszoną mianem megatrendu, który determinuje rozwój całej branży... 

Czytaj dalej

Fotorelacja