1 października 2021 22:21 - Polska, Świat, KlastER
[RAPORT] Społeczne uwarunkowania rozwoju wspólnot energetycznych

"Droga do zmian. Społeczne uwarunkowania rozwoju wspólnot energetycznych. Przegląd literatury międzynarodowej" to tytuł najnowszego raportu opublikowanego na łamach strony internetowej projektu KlastER. 

Raport to podzielone na pięć część podsumowanie stanu wiedzy na temat wspólnot energetycznych.

"Pierwsza część publikacji skupia się na bilansie ekonomicznym inwestycji w energetykę rozproszoną z perspektywy jednostki oraz narzędziach, które ten bilans mogą poprawić. Trzeba zaznaczyć, że uwaga została skierowana przede wszystkim na subiektywną ocenę warunków finansowych przedsięwzięcia, niekoniecznie jego rzeczywistej opłacalności. Druga część poświęcona została charakterowi technologii stosowanych w ramach energetyki wspólnotowej i zmianom w zachowaniu konsumenta, jakie za sobą pociąga. Trzecia część dotyczy wiedzy i doświadczenia, jakie są konieczne do stworzenia wspólnoty energetycznej oraz zagadnieniom przywództwa w tym obszarze. Część czwarta mówi o kwestiach zaufania i kapitału społecznego oraz znaczeniu, jaki mają dla rozwoju energetyki rozproszonej. Ostatnia część została poświęcona zagadnieniom sprawiedliwej transformacji oraz ubóstwa energetycznego" - czytamy we wprowadzeniu do raportu.

Autorką publikacji jest Katarzyna Lisek z Centrum Ewaluacji i Analiz Polityk Publicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Publikacja liczy 31 stron.

Z całością dokumentu można zapoznać się TUTAJ.

 

Zdjęcie: 107776683 / Energy © Lovelyday12 | Dreamstime.com


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości