31 maja 2021 23:14 - Świat
Wielka Brytania zainwestuje 300 mln funtów w stacje ładowania pojazdów

300 milionów funtów, czyli ponad 1.5 miliarda złotych, to kwota jaką brytyjski regulator energii planuje przeznaczyć na inwestycję m.in. w punkty ładowania pojazdów elektrycznych.

Niedawno pisaliśmy o nowych magazynach energii, które powstaną na terenie Hiszpanii. Wielka Brytania inwestuje natomiast w infrastrukturę do "konsumowania" energii.

Jak poinformował Ofgem, czyli brytyjski odpowiednik Urzędu Regulacji Energetyki, duże środki w wysokości 300 mln funtów zostaną przeznaczone 200 niskoemisyjnych projektów infrastrukturalnych. Zaliczają się do nich stacje do ładowania pojazdów elektrycznych.
 

Rozbudowa sieci jest związana z zakazem sprzedaży nowych elektryków od 2030 roku
 

Rozbudowa sieci kabli i stacji ładowania ma związek z zakazem sprzedaży nowych samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi, który zacznie obowiązywać w Wielkiej Brytanii od 2030 roku.

Inwestycja pozwoli na instalację kabli obsługujących 1800 nowych, szybkich punktów ładowania przy głównych drogach i autostradach. 1750 punktów trafi do brytyjskich miast i miasteczek. 

---

Źródło: www.ofgem.gov.uk

Zdjęcie: 51378005 ©  | Dreamstime.com

 


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości