11 kwietnia 2023 09:46 - Polska
Odnawialne źródła energii to przyszłość młodego pokolenia. Startuje kolejna edycja programu grantowego SOFIA

Już po raz drugi firma ONDE SA, lider branży odnawialnych źródeł energii, poszukuje młodych innowatorów, którzy chcieliby przekuć swoją wiedzę i pomysły w praktyczne działania z zakresu transformacji energetycznej. Projekty zgłaszać można w pięciu kategoriach tematycznych, a najlepsze z nich zostaną nagrodzone grantami w wysokości aż 20 tys. zł. Wyślij zgłoszenie już dziś!

ONDE SA już od ponad 15 lat aktywnie angażuje się w transformację energetyczną Polski oraz inwestuje w rozwój innowacji i nauki w zakresie OZE. W ramach projektu edukacyjnego ONDE FLOW firma realizuje program grantowy SOFIA (Science Onde Flow Innovation Academy) w celu promocji odnawialnych źródeł energii oraz wsparcia młodych osób – studentów i doktorantów – które chcą zaangażować się w realne działania z zakresu zielonej transformacji.

W ONDE wierzymy, że każda wielka zmiana zaczyna się od pomysłu, który odpowiednio rozwinięty może mieć realny wpływ na nasze otoczenie i świat, w którym żyjemy. Program SOFIA stworzyliśmy z myślą o młodych naukowcach i innowatorach, którzy chcieliby pójść o krok dalej i zacząć realnie działać w obszarze OZE. Oferowane przez nas granty ułatwią im realizację zamierzonych celów. Chcemy, aby głos młodego pokolenia przebił się nie tylko w dyskursie publicznym, ale i w biznesie – mówi Paweł Średniawa, Prezes ONDE SA.

Ta edycja programu jest wyjątkowa – organizator nawiązał współpracę z polskimi firmami z branży, które łączy wspólny cel: rozwój nauki i innowacji. Partnerstwa inicjatywie udzielili w tym roku Stowarzyszenie ,,Z energią o prawie”, Akademia Górniczo-Hutnicza oraz Politechnika Bydgoska, a patronem programu została firma ZPUE.

Dlaczego warto wziąć udział w programie grantowym SOFIA?

W tegorocznej edycji programu można zgłaszać projekty w pięciu kategoriach. Każde zgłoszenie to szansa na zyskanie 20 tys. zł na dalszy rozwój swojego pomysłu. W tym roku, po raz pierwszy, uczestnicy będą mieli również szansę na zdobycie nagrody specjalnej w ramach głosowania otwartego. 

Udział w programie SOFIA to dla młodych naukowców szansa nie tylko na uzyskanie dofinansowania na realizację swojego projektu, ale także na nawiązanie kontaktu ze specjalistami z branży OZE, co dla studentów wkraczających na rynek pracy może być niezwykle istotne. Dla wielu z nich ekologia i zielona energia to filozofia i styl życia – program SOFIA umożliwia im bycie częścią transformacji energetycznej w Polsce, od której zależy nasza przyszłość – dodaje dr inż. Adam Mroziński, juror konkursu.

Kategorie konkursowe

  1. Nowe rozwiązanie w obszarze utrzymania i eksploatacji OZE

W tej kategorii można zgłaszać projekty związane z poprawą przewidywalności OZE oraz świadczeniem usług regulacyjnych.

  1. Nowoczesne systemy sterowania i nadzoru dla OZE

Ta kategoria obejmuje projekty, które skupiają się na poprawie niezawodności, szybkości, skalowalności i uniwersalności systemów sterowania.

  1. Układ wyprowadzenia mocy w instalacjach hybrydowych

Projekty w tej kategorii powinny dotyczyć rozwoju instalacji hybrydowych OZE, tak by zapobiegać ryzykom nieplanowanych przekroczeń mocy, chwilowych przeciążeń i potencjalnych zakłóceń.

  1. Dzika karta OZE

Dzika karta OZE pozwala na zgłaszanie dowolnych pomysłów, które wpisują się w mega-trend transformacji energetycznej.

  1. Cykl życia OZE

Zgłoszenia w tej kategorii powinny odpowiadać na wyzwania związane z szeroko pojętym odzyskiem oraz tworzeniem nowych powiązań w ramach OZE.

Nie zwlekaj – zgłoś się już dziś i zyskaj aż 20 tys. zł na rozwój swojego projektu! Nabór do drugiej edycji programu grantowego ONDE SOFIA potrwa do 15 maja 2023 r. Więcej informacji o programie dostępnych jest na stronie www.ondeflow.pl.

 

Źródło: Informacja prasowa / ONDE SA