26 grudnia 2021 18:00 - Polska
Ministerstwo Klimatu: Powołano Pełnomocnika ds. bezpieczeństwa energetycznego

Jak podaje resort klimatu i środowiska, Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa energetycznego będzie zajmować się m.in. uzgadnianiem koncepcji i opiniowaniem projektów strategicznych dokumentów rządowych związanych z bezpieczeństwem oraz funkcjonowaniem sektora energetycznego. Będzie ponadto m.in. monitorować działania w zakresie Polityki energetycznej Polski do 2040 roku. Stanowisko to powierzono Wojciechowi Krawczykowi.

"Jednym z kluczowych zadań Pełnomocnika ds. bezpieczeństwa energetycznego będzie analizowanie procesów i zjawisk gospodarczych oraz ekonomicznych związanych z funkcjonowaniem sektora energetycznego" - powiedziała w oświadczeniu minister Moskwa. "Powołanie Pełnomocnika pozwoli kreować jednolitą politykę związaną z działaniami strategicznymi na rzecz funkcjonowania, rozwoju oraz transformacji sektora energetycznego" - podkreśliła minister.

 

 

Kim jest powołany własnie Pełnomocnik ds. bezpieczeństwa energetycznego? Jak czytamy na strronach resortu, Wojciech Krawczyk jest inżynierem budownictwa oraz stypendystą Fulbright ze specjalnością Energy Policy and Energy Economics. Doświadczenie zdobywał w sektorze prywatnym, pracując m.in. w Polsce, Filipinach i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a także w Ministerstwie Aktywów Państwowych, pełniąc funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Analiz i Sprawozdawczości oraz Departamentu Spółek Paliwowo-Energetycznych.

 

Źródło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska

Zdjęcie: Photo 177337119 / Energy © Artinun Prekmoung | Dreamstime.com