6 czerwca 2022 16:50 - Polska, KlastER
Jak założyć klaster energii? Wzory dokumentów już do pobrania

Eksperci z zespołu Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej (KIER) przygotowali zestaw podstawowych dokumentów ułatwiających założenie i funkcjonowanie klastra energii. Szablony dokumentów, dostępne na łamach strony internetowej projektu KlastER, mogą pomóc zarówno już funkcjonującym klastrom energii, jak i wszystkim potencjalnym zainteresowanym.

Część tekstu w plikach oznaczono kolorem żółtym – oznacza to, iż fragment ten wpisuje/odnosi się do projektu zmiany ustawy OZE (UC99), który jest jeszcze na etapie konsultacji. W skład przygotowanego pakietu plików wchodzą m.in.: szablon umowy klastra energii, szablon regulaminu klastra energii, wzór uchwały klastra energii oraz deklaracja członkostwa. Dodatkowo przygotowano prezentację przedstawiającą proponowany ład korporacyjny klastra energii, która może potencjalnie pomóc zrozumieć jego strukturę organizacyjną.

Dokumenty znajdują się w zakładce Raporty i publikacje na stronie projektu KlastER. Są również dostępne poniżej:

 


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości