8 kwietnia 2024 11:21 - Polska
Innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne w obszarze energetyki rozproszonej – podsumowanie sesji technicznej I Kongresu Energetyki Rozproszonej

Zapraszamy do lektury artykułu pt. "Innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne w obszarze energetyki rozproszonej...". Tekst autorstwa dr. inż. Andrzeja Firlita ukazał się na łamach 10. zeszytu czasopisma "Energetyka Rozproszona". Publikacja stanowi podsumowanie sesji technicznej I Kongresu Energetyki Rozproszonej moderowanej przez dr. Krzysztofa Hellera.

"Nie ma jednego systemu technicznego ani jednej technologii mogącej rozwiązać wszystkie problemy czy odpowiedzieć na wszystkie potrzeby i wyzwania systemu elektroenergetycznego. Sugeruje się, by stawiać raczej na łączenie różnych rozwiązań fizycznych/energetycznych oraz informatycznych w obszarze wytwarzania, przesyłu, przetwarzania iodbioru energii. Należy zauważyć, że dzięki dużej aktywności badawczo-rozwojowej w ostatnich latach wielu dostawców, także krajowych, wypracowało szereg rozwiązań technicznych i technologii mogących wspomóc rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych, a tym samym – rozwój energetyki rozproszonej. Za pozytywny należy uznać fakt, że wiele rozwiązań jest tworzonych przez polskie firmy i powstaje we współpracy z polskimi uczelniami" - czytamy w podsumowaniu publikacji.

Z całością artykułu można zapoznać się TUTAJ.