20 lipca 2023 11:43
Inauguracja projektu Obserwatorium Transformacji Energetycznej – relacja

16 czerwca odbyła się konferencja inaugurująca projekt "Obserwatorium Transformacji Energetycznej jako instrument wspierania społeczno-gospodarczego rozwoju Polski (OTE)". Spotkanie było poświęcone prezentacji założeń projektu, który otrzymał finansowanie w ramach konkursu Strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.  Zachęcamy do zapoznania się z materiałem z tego spotkania.

 

Przedstawiciele instytucji tworzących konsorcjum projektowe w krótkich prezentacjach przedstawili szczegółowe cele OTE oraz funkcje, jakie poszczególne instytucje będą pełnić w projekcie. Liderem powstałego konsorcjum będzie AGH w Krakowie, NCBJ dostarczy narzędzia do optymalizacji miksu energetycznego, zaś Ministerstwo Rozwoju i Technologii będzie podmiotem wdrażającym rezultaty projektu. Idea OTE opiera się na założeniu, że przeprowadzenie skutecznej transformacji energetycznej wymaga kompleksowego monitorowania jej postępu, które musi być oparte na aktualnych i wiarygodnych analizach danych. 


Po prezentacji planowanych działań odbyła się dyskusja z udziałem ekspertów reprezentujących samorządy i branżę energetyczną.


Nagranie z wydarzenia dostępne jest poniżej. Przypominamy także o nowej zakładce na serwisie energetyka-rozproszona.pl poświęconej projektowi OTE, gdzie wkrótce będziemy informować o działaniach i efektach pracy zespołu ekspertów tworzących projekt.
 

 

 

 

__

Projekt współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych "Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków" GOSPOSTRATEG / Umowa nr GOSPOSTRATEG9/000D/2022 z dnia 27 czerwca 2023 r. (wartość projektu: 7 881 705 PLN, wartość dofinansowania: 7 719 705 PLN).