3 marca 2022 18:00 - Polska
Forum Energii: Koniec importu surowców z Rosji?

Na stronach Forum Energii ukazała się opinia pt. "Koniec importu surowców z Rosji?". Autorki i autorzy analizują w niej, jakie są możliwości Polski, by zerwać z zależnością od Rosji w zakresie surowców energetycznych. Jak bardzo od nich dziś zależymy? Co należy zrobić, by z nich zrezygnować? - na te pytania starają się odpowiedzieć dr Joanna Maćkowiak-Pandera i dr Aleksandra Gawlikowska-Fyk.

"Konieczne są pilne działania i mobilizacja społeczeństwa, przemysłu energetyki do minimalizowania negatywnych skutków kryzysu energetycznego dla gospodarki i społeczeństwa. Rosyjski atak na Ukrainę całkowicie zmienił kontekst i warunki funkcjonowania gospodarki – wszyscy będziemy musieli ponieść koszty wojny w Ukrainie. Wszystkie działania trzeba podejmować już teraz – część z nich ma oddziaływanie krótkoterminowe, część zacznie przynosić efekty po jakimś czasie" - napisano w opinii pt. "Koniec importu surowców z Rosji?".

Proponowane rozwiązania dotyczą m.in. kwestii: informowania oraz oszczędzania energii, bezpieczeństwa dostaw, transparentności rynku, uzupełniania luki wytwórczej i przyśpieszenia zastępowania paliw kopalnych, strategii oraz współpracy międzynarodowej.

Ze szczegółami można zapoznać się na stronach Forum Energii.

 

Źródło: Forum Energii

Zdjęcie: Photo 90451467 / Coal © Adwo | Dreamstime.com


Polecamy
Najbliższe wydarzenie
Seminarium 24: Bilansowanie lokalne w funduszach europejskich dla województw. Aspekty techniczne, prawne, ekonomiczne i społeczne

5 lipca 2022 10:00

Dołącz do wydarzenia
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Mapa społeczności energetycznych
Sprawdź lokalizację
Zobacz materiały z wydarzeń
Śledź nasze relacje
Zadaj pytanie ekspertowi
Rozwiejemy Twoje wątpliwości