13 kwietnia 2023 10:09
Chronos – kontrola kosztów energii, ich optymalizacja i redukcja. Grant na testy dostępny przez dwa tygodnie

11 kwietnia rozpoczął się kolejny nabór wniosków grantowych dla gmin w Giełdzie Miejskich Technologii. Samorządy, które do 25 kwietnia br. zaaplikują do udziału w konkursie, zyskają szansę na bezpłatne przetestowanie dowolnego rozwiązania dostępnego na platformie, dzięki dofinansowaniom o wysokości do 50 000 złotych. 

W tym roku zachęcamy zwłaszcza do przetestowania opracowanego przez zespół Narodowego Centrum Badań Jądrowych (IDEA/NCBJ) rozwiązania o nazwie „Chronos – System do monitorowania oraz inteligentnego zarządzania i sterowania energią”. Narzędzie powstało w ramach projektu KlastER realizowanego w latach 2019–2022 przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Akademię Górniczo-Hutniczą oraz Narodowe Centrum Badań Jądrowych.

System Chronos umożliwia zdalny odczyt wielu parametrów pracy punktów generacji i poboru energii (PPE) oraz przesyłanie ich w czasie rzeczywistym do chmury obliczeniowej. Na podstawie pozyskanych informacji pozwala na wykonanie kompleksowych analiz i raportowanie zebranych danych, generowanie profili poboru i generacji dla dowolnego okresu, definiowanie alertów o awariach czy przekroczeniu zadanych parametrów, bieżące śledzenie oszczędności generowanych przez przyjęty u klienta model zużycie-generacja. Instalacja systemu Chronos odbywa się całkowicie bezinwazyjnie i trwa ok. 30 min. Po stronie klienta leży tylko zapewnienie dostępu do urządzenia, które ma zostać opomiarowane, oraz wolnego gniazda elektrycznego 230V w pobliżu. Pełne informacje znajdziecie Państwo na stronie produktowej: https://chronos-energy.app/.

Grant pozwala na sfinansowanie pakietu 5 sztuk urządzenia Chronos wraz z instalacją u klienta (w obrębie tego samego miasta) oraz pokrycie 6-miesięcznego monitoringu. Wartość pakietu to 14 000 zł brutto. Jeden samorząd może wykorzystać pulę grantową o maksymalnej wartości 50 000 zł brutto.

Zachęcamy do zalogowania się na stronę Giełdy Miejskich Technologii i wypełnienie wniosku o grant. Rozwiązanie „Chronos – System do monitorowania oraz inteligentnego zarządzania i sterowania energią”  jest umieszczone w katalogu „Zarządzanie energią”. Oto bezpośredni link:
https://gieldamiejskichtechnologii.pl/katalog-produktow/chronos-system-do-monitorowania-oraz-inteligentnego-zarzadzania-i-sterowania

Jeśli chcieliby Państwo uzyskać więcej informacji na temat systemu Chronos, zachęcamy do kontaktu z autorami narzędzia poprzez dział sprzedaży IDEA/Enercode (spółka pracownicza NCBJ): Anna Kaczor, Sales Director, anna.kaczor@enercode.tech, tel. 607 688 608.

 

Co należy zrobić?

  1. Zarejestruj profil na platformie
    https://gieldamiejskichtechnologii.pl/dla-miast.
  2. Wybierz odpowiednie rozwiązanie i skontaktuj się ze sprzedawcą w celu potwierdzenia woli współpracy.
  3. Wypełnij wniosek grantowy i bezpłatnie testuj wybrany produkt w swojej gminie.

 

___

Narzędzie zostało opracowane w ramach projekt KlastER współfinansowanego ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” GOSPOSTRATEG, umowa nr Gospostrateg1/385085/21/NCBR/19.